KARMA SERGİSİ

İMPULS GRUBU’nun ”BEN’le KONUŞMAK” adlı sergisine, 1500 yıllık Geç Roma-Erken Bizans dönemi sarnıcının kalıntıları üzerine inşa edilen Antik Hotel İstanbul – Antik Cisterna Sergi Salonu ev sahipliği yapıyor.

Çetin PİRECİ,Ertan EROL, Ertan YILMAZ ve Nilgün KARATOPRAKLI’dan oluşan İMPULS grubunun önemsedikleri bir özellik de 80’li yıllarda D.T.G.S.Y.O mezunları olmaları.Dostluklarının yanı sıra, birlikte sanat adına birşeyler yapabilme uğraşında olan grup, ”Yaşam denen oyunun, en büyük ödülüne layık; büyük bir oyuncudur içimizdeki o BEN. Aslında inkar ediyor görünse de içimizdeki BEN’lerin kimi itaatkar, kimi asi yönlerinin kaçınılmaz uyumudur. Değişkenliklerin evrimini yaşar. Sonuçta, kendi dışındaki BEN’lerin kusursuz bir taklitçisidir çoğu kez. Ama farkında olmamanın tadını çıkarır. İşte bu saf-kurnaz, uysal-hırçın BEN’le KONUŞMAK için bütün çabamız…” diyorlar ve bu çabanın bu kadim mekanda daha da güçleneceği inancıyla, herkesi 23 Ekim Perşembe günü saat 18.00,’deki açılış kokteyline bekliyorlar.

İMPULS grubunun ”BEN’LE KONUŞMAK” adlı sergisi Antik Hotel Antik Cisterna Sergi Salonunda 17 Kasım’a kadar görülebilir.

3 4 5

 

GROUP IMPULS – SPEAKING

TO MYSELF“

Çetin PİRECİ-Ertan EROL-Ertan YILMAZ–Nilgün KARATOPRAKLI

MIXED EXHIBITION

The exhibition “SPEAKING TO MYSELF”of IMPULS GROUP is hosted by Antik Hotel Istanbul – Antik Cisterna Exhibition Hall constructed on a 1500 year old Late Rome-Early Byzantine cistern.

Being graduated from Applied Fine Arts State Academy in 1980’s is deemed important by the group İMPULS that is composed of Çetin PİRECİ, Ertan EROL, Ertan YILMAZ and Nilgün KARATOPRAKLI. In addition to their friendship, the group is trying to make a contribution to art. They say: ”The SELF inside is a great actor that deserves the best prize of the play called life. Although it seems to deny, it is the inevitable harmony of sometimes obedient and sometimes disobedient aspects inside. It lives through the evolution of variation. In the end, it is often a perfect imitator of SELVES outside. Yet it enjoys being unaware of. And we only try to SPEAK to that pure-sly and gentle-wild SELF…” and, believing that this effort can be stronger in this ancient venue, they invite everybody to the opening cocktail at 18:00 on October 23, Thursday.

The exhibition “SPEAKING TO MYSELF”of IMPULS GROUP can be visited at Antik Hotel Antik Cisterna Exhibition Hall until November 17.

Antik Hotel İstanbul

Antik Cisterna Exhibition Hall

Art Consultant

Murat KÜÇÜKKAYALI